Sukces uczniów III LO w piłce siatkowej plażowej

W XV ROM reprezentacja chłopców naszej szkoły po ciężkich meczach eliminacyjnych zakwalifikowała się do ścisłego finału. W pięknym stylu nasi uczniowie zdobyli brązowy medal, zajmując III miejsce. W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I m - V LO, II m - IV LO, III m - III LO. Skład reprezentacji III LO: Błażej Jaworski - klasa 1d, Szymon Bukalski - klasa 2f, Mateusz Warchoł - klasa 3a, Wiktor Żurek - klasa 3f. Opiekunowie - Krzysztof Jaskulski, Mariola Jaskulska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 

Piłka siatkowa dziewcząt

W ramach XV ROM odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt. Po fazie bardzo trudnych spotkań eliminacyjnych reprezentacja dziewcząt III LO, której opiekunami byli nauczyciele M. Jaskulska i K. Jaskulski awansowała do finałów. Zespół III LO był najmłodszym spośród wszystkich finalistek i po zaciętej rywalizacji zakończył zmagania na miejscu V. Jest to sukces naszej młodej reprezentacji, w skład której wchodzą:
1. K. Majchrzak - kl. 2e
2. A. Mścichowska - kl. 2a
3. M. Bernat - kl. 3a
4. Z. Zielińska - kl. 1a
5. M. Ziętek - kl. 1a
6. E. Szczęśniak - kl. 2a
7. J. Strzałkowska - kl. 2a
8. N. Kościołek - kl. 2b
9. N. Nachyła - kl. 2d
10. G. Neska - kl. 2a
11. K. Kołtunowicz - kl. 2a
12. N. Głowacka - kl. 2a
13. P. Kaźmierczak - kl. 1b

Serdecznie gratulujemy naszym siatkarkom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

Czytaj więcej: Piłka siatkowa dziewcząt

Piłka siatkowa chłopców

Faza eliminacyjna w piłce siatkowej chłopców w ramach XV ROM odbyła się w listopadzie 2018 roku. Po emocjonujących pojedynkach w grupach do finału awansowało 5 zespołów - V LO, IV LO, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich, Zespół Szkół Elektronicznych. Finały odbyły się w marcu 2019 roku. Mecze rozgrywane były  systemem "każdy z każdym". Końcowe wyniki zmagań siatkarskich, których organizatorami byli nauczyciele III LO - M. Jaskulska, K. Jaskulski, A. Wall przedstawiają się następująco:

I miejsce - V LO
II miejsce - IV LO
III miejsce - Zespół Szkół Elektronicznych
IV miejsce - ZSZSiH
V miejsce - ZSZ Agrotechnicznych

Puchary i medale wręczył dyrektor szkoły p. W. Chrzanowski z zaproszonymi gośćmi, siatkarzami Cerradu Czarni Radom, Wojciechem Żalińskim oraz Kacprem Wasilewskim.

 

Czytaj więcej: Piłka siatkowa chłopców

Piłka ręczna dziewcząt

7 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunem uczennic był nauczyciel wychowania fizycznego, p. Marcin Wójcik. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Małgorzata Sulisz - kl. 1C
 2. Gabriela Neska - kl. 2A
 3. Julia Kądziela - kl. 2B
 4. Natalia Dębska - kl. 2F
 5. Elżbieta Górska - kl. 2F
 6. Magdalena Korcz - kl. 2F
 7. Patrycja Kruk - kl. 2F
 8. Aleksandra Domańska - kl. 3E
 9. Sylwia Szczęsna - kl. 3F
 10. Weronika Kozuń - kl. 3H

 

Piłka ręczna chłopców

7 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce ręcznej chłopców, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego, p. Marcin Wójcik. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Mateusz Markowski - kl. 1F
 2. Jakub Kowalczyk - kl. 2C
 3. Kamil Szafrański - kl. 2D
 4. Jakub Olejarz - kl. 2F
 5. Kacper Dziubek - kl. 2G
 6. Oskar Kosonóg - kl. 2G
 7. Filip Kozyra - kl. 2G
 8. Mateusz Krok - kl. 2G
 9. Filip Rusak - kl. 2G
 10. Filip Wietrzyński - kl. 2G
 11. Jakub Zbroś - kl. 2G
 12. Jakub Raszewski - kl. 3F
 13. Wiktor Żurek - kl. 3F

Tenis stołowy dziewcząt

W ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła VI miejsce w tenisie stołowym dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczennic byli nauczyciele wychowania fizycznego. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Agata Kustra - kl. 3E
 2. Katarzyna Jemiołek - kl. 3G
 3. Natalia Woźniak - kl. 2G
 4. Julia Patynowska - kl. 2G
 5. Kinga Opala - kl. 2G

 

Tenis stołowy chłopców

5 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła IV miejsce w tenisie stołowym chłopców, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Marcin Sieczak - kl. 3D
 2. Dominik Glegoła - kl. 3D
 3. Wiktor Żurek - kl. 3F
 4. Szymon Bukalski - kl. 2F

 

Piłka koszykowa dziewcząt

27 listopada 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczennic byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Mariola Jaskulska oraz p. Andrzej Wall. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 • Magda Gorczyca - 1B
 • Zuzanna Majewska - 1F
 • Julia Bieńkowska - 1C
 • Magdalena Korcz - 2F
 • Wiktoria Kober - 1C
 • Wiktoria Kwandrans - 2A
 • Karolina Majchrzak - 2E
 • Olga Sołtykiewicz - 3C
 • Aleksandra Gut - 3B
 • Zuzanna Przygodzka - 1D
 • Zuzanna Czajkowska - 2A

 

Piłka siatkowa dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt III Liceum w Radomiu w piłce siatkowej po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce z IV Liceum w Radomiu wywalczyła awans do finału rozgrywek w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to ogromny sukces reprezentacji dziewcząt. Rozgrywki finałowe odbędą się w marcu 2019 roku. Opiekunami zespołu  są nauczyciele wychowania fizycznego - Mariola i Krzysztof Jaskulscy.

     

Czytaj więcej: Piłka siatkowa dziewcząt

Piłka siatkowa chłopców

W III Liceum w Radomiu odbyły się eliminacje w piłce siatkowej chłopców w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce siatkowej - prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego, p. Krzysztofa Jaskulskiego - w swoich meczach grupowych XV ROM zmierzyła się z reprezentacją Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, wygrywając zdecydowanie 2:0 oraz SOS V Liceum w Radomiu, ulegając po bardzo wyrównanej walce 0:2. Zawodnicy zaprezentowali ogromną wolę walki, ale to niestety nie wystarczyło, żeby poradzić sobie z mocną reprezentacją SOS V Liceum w Radomiu.

Czytaj więcej: Piłka siatkowa chłopców